Про суддівство

Члени журі звертають увагу на найретельніше продумані та сплановані дослідження. Вони оцінюють, наскільки важливим та актуальним є певне дослідження у своїй галузі, наскільки ретельно учень виконав роботу, як добре здійснені планування та проведення досліджень та експериментів.

Спочатку члени журі дізнаються про ваше дослідження з вашого постеру, абстракту та роботи, але саме інтерв’ю є остаточним етапом оцінювання вашого проекту. Члени журі звертають особливу позитивну увагу на тих учнів, які здатні вільно та впевнено обговорювати та пояснювати свою роботу, вести наукову бесіду. Журі не цікавлять завчені промови – вони просто хочуть обговорити з учасниками їхні дослідження, аби зрозуміти, що учні дійсно глибоко зрозуміли свою роботу і повністю володіють матеріалом. Дуже важливо правильно почати інтерв’ю. Привітайте членів журі та представтесь. Вам треба справити гарне перше враження. Охайна зовнішність, гарні манери, ентузіазм у тому що ви робите допоможуть вам вразити членів журі.

Члени журі часто задають запитання для того, щоб перевірити бачення та розуміння учнями своєї роботи: “Як вам прийшла на думку ця ідея?”, “Яка ваша власна роль у цих дослідженнях?”, “Що не вдалося зробити?”, “Які у вас є плани на майбутнє щодо розвитку цього проекту?”, “Чому ви навчились протягом роботи над цим проектом?”, “Яке можливе використання вашого проекту на практиці?”, “Кому може бути потрібен цей проект?”. Пам’ятайте що члени журі хочуть побачити чи знаєтесь ви у тих галузях науки що пов’язані з вашою темою. Вони хочуть дізнатись чи правильно ви збирали та аналізували інформацію. Членів журі цікавить чи можете ви знайти можливі джерела помилок та які варіанти практичного застосування ви бачите для свого проекту. Зрештою, розслабтесь, посміхніться та насолоджуйтесь можливості покращити ваш проект та чомусь навчитися у журі.

Бали нараховуються за такими критеріями:

Критерії Максимальна кількість балів
Методологія15
Виконання: збір даних, аналіз та інтерпретація / виготовлення та випробування20
Творчий підхід20
Презентація: постер10
Презентація: інтерв’ю25
Загалом 100